devrimer34 Yorum yapılmamış

Profesyonel Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Profesyonel Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Enerji tasarrufu yapma konusunda atılacak olan ilk adımlardan birisi de petek temizliği yapılmasıdır. Kış aylarında yoğun olarak kullanılan kombi ve kaloriferlerin kaliteli bir şekilde tüm ortama ısı yayabilmesi için rutin olarak kontrollerinin ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Petek temizliği hizmeti veren uzman firmalardan destek alınarak yakıt tasarrufu yapmak mümkündür. Kalite standartlarına uygun olarak kullanılan kimyasal temizleme maddeleri ve kalite işçilik ile petek temizliği yapılabilmektedir. Doğal gaz faturalarınız olduğundan daha da yüksek geliyorsa eğer hemen bir tesisat firması ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 Petek Temizliğinin Faydaları

 • Kombi ve kaloriferlerin daha verimli olarak çalışmasını sağlamaktadır.
 • Rahat bir şekilde çalışması sayesinde peteklerde oluşabilecek tıkanıklıkların önüne geçilmektedir.
 • Bakım masraflarının azaltılması konusunda etkilidir.
 • Isınma için ödediğiniz faturalarda %5 azalma görülmektedir.
 • Kireç ve pisliklerden arındırılan su tesisatı sayesinde daha iyi bir ısınma vermesini sağlamaktadır.

Peteklerinizin verimli çalışması için

 Petek Temizleme Profesyonel Olarak Nasıl Yapılır?

Peteklerini temizletmek isteyen tüketicilerin öncelikle profesyonel destek alması gerekmektedir. Piyasada çok fazla petek temizliği yapan firma bulunmaktadır. Bu konuda da kurumsal ve güvenilir olan firmaların tercih edilmesi gerekmektedir. Tesisatın içine temizleme kimyasalı sıkılarak yapılan profesyonel temizliklerde su tesisatları garantili ve uzun süreli olarak temiz kalmaktadır. Zaman içerisinde tıkanan peteklerin temizlenmesi için alanında deneyim kazanmış tesisat ustalarından yardım alınması önemlidir. Yüksek ısı elde etmek için peteklerin düzenli olarak temizletilmesi ve tasarruflu yaşamın tercih edilmesi gerekmektedir.

devrimer34 Yorum yapılmamış

Petek Temizleme Suları

Petek Temizleme Suları

Petek temizleme suları, doğalgaz peteklerinde zaman içerisinde meydana gelen pas, kireç ve kirlerden meydana gelen tortu birikintilerini periyodik olarak temizlemek gerekir. Bunun için rahatlıkla ulaşabileceğiniz petek temizleme servisleri oldukça yaygındır. Peki servis çağırmadan bu işlemi evimizde rahatlıkla nasıl yaparız? Bu sorunun cevabını sizler için özenle araştırdık. Evde kendi imkanlarımızla petek temizliği yapmanın ilk yolu uygun bir temizleme suyu olacaktır. Aşağıda sizler için petek temizleme sularının özelliklerini ve nasıl kullanılması gerekir gibi açıklayıcı anlatmaya çalışacağız.

Petek temizleme suları

Petek temizleme suları

Unutmayınız bu sular tesisatınıza ya da kombinize herhangi bir zarar vermez. Güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

RADMIX petek temizleme suyu

Ramix petek temizleme suyu kombi ve peteklerinizi koruyan ce konsantre bir temizleme suyudur. Peteklerinizin içerisinde zamanla oluşacak kireçlenmeler, kirlilikler ve paslanma gibi kalıntılardan temizleyerek daha verimli ısı almanızı sağlamaktadır. Bu ürün doğaya bırakıldığında biyolojik olarak çözüldüğü için çevre dostu diyebiliriz. Kesinlikle yüksek asit alkol içermediği için kombi tesisatınıza zarar vermeyecektir.

Bu ürünü araçlarınızda bulunan radyatörlerinizde, evinizde bulunan kombi tesisatlarınızda, (alüminyum, demir ya da plastik borularınızda) gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Temizlik zamanını düzenli bir şekilde yaparsanız verimini hissedebilir bir şekilde fark edeceksinizdir. Tesisatınızda oluşacak ısı kaybını önleyecek ve yakıttan tasarruf sağalacaksınız ve servis ve bakım ücretlerini minimuma indirmiş olacaksınız.

Petek Temizleme Suyu Kullanımı:

1 ölçü Radmix petek temizleme suyunu kombinizi tesisattınızdan  ayıran tesisatın giriş kısmına makinanın çıkış kısmına, tesisat tahliye borusunu da makinanın giriş bölümüne bağlacaksınız. Peteklerinizin temizliğine başlamadan önce mutlaka petek tesisatınızdaki tüm peteklerin ısı ayar vanalarını kapatın, kombinize en yakın petekten başlayarak sırasıyla temizleyiniz. Daha sonra temizlik işleminiz bittikten sonra peteklerin ısı ayarının olduğu yerdeki vanalarını açarak makinanın giriş ve çıkış kısımlarını bağlayın. Peteklerinizde oluşan istenmeyen kirli suya göre her bir petek ortalama 10-25 dakika gibi sürede temizlenmektedir.

 

COIL CLEANER petek temizleme suyu

Bu ürünü ister peteklerinizde oluşan yağlanmalarda kirlenmelerde kullanabilirsiniz isterseniz de bobinlerinizde zamanla oluşan pisliği temizlemek için kullanabilirsiniz. Kullandığınız anda hızlı bir şekilde bu pis, yağ ve gresi temizleyecektir. Ayrıca yüzeyin alüminyum olması size problem çıkartmayacaktır. Peteklerinizin temizliği için kullanacağınız bu ürün asit ya da solvent içermez tamemen su bazlı bir üründür. Temizleme esnasında size fırça gibi ekstra bir uygulama gerektirmez.

Petek Temizleme SuyuKullanımı :

Ortalama 7 ölçü suyla karıştırılarak kullanılması tavsiye edilir. Petek temizleme ilacını kirli olan yüzeye püskürtün ve bir süre bekledikten sonra suyla yıkayınız. Uyguladığınız alanlarda gözle görünür bir parlamayı fark edeceksinizdir.

Sorularınız için

devrimer34 Yorum yapılmamış

Petek Temizliği Dolandırıcılığı

Petek Temizliği Dolandırıcılığı

Petek temizliği dolandırıcılığı olur mu demeyin! Bilindiği üzere kombilerimizden gelen sıcak su odalarımızdaki peteklerimize aktarılır. Bu dolaşım şebeke suyunun filtresinden kaçan pis ve kreçli su zamanla peteklerimizin iç kısımlarında kalırlar. Zaman içerisinde biriken bu pis ve atık su peteklerimizin verimini düşürmektedir. Bu durumda daha fazla ısı almak için hepimizin yaptığı ilerleme aynı şekilde. Google girip arama kısmına petek temizliği yazıp çıkan sonuçlara göre firmamızı belirliyoruz. Buraya kadar normal. Çünkü bizi kimse zorlamadan bir baskı altında olmadan istediğimiz firma ile bağlantı sağlıyoruz. Ama firma seçimini yaparken ilk dikkatimizi çeken Google reklam sayfaları oluyor. Hem ilk sırada çıkıyorlar hem de petek temizliği yazdığımız tüm kombinasyonlarda. Örnek Gebze petek temizliği yazıyoruz ve aynı firma ile karşılaşıyoruz. Bakıldığında kurumsal bir firma görüntüsü vermektedir bize. Sebebi ise marka bilirliğini artırdığı için sürekli aynı isim ile karşılaşmamız. Ticari sicil kaydı bulunmayan esnaf olarak nitelendiremeyeceğimiz insanları evimize kadar davet ediyoruz.

Unutmayın firma olmayan herkes Google reklamları verebilir!

DikkatPetek temizliği dolandırıcılığı bizler tanımadığımız bu insanları evimize davet ediyoruz. Daha sonra bir sorun ile karşılaştığınızda unutmayınız ki sorununuzu çözebileceğiniz bir yetkili kişi bulamıyor olacaksınız. Aslına bakılırsa kendi çözümünüzü kendiniz ararken aslında kendinize daha sorunlar açmış oluyorsunuz. Peki bir firmanın güvenilir olduğunu nasıl anlayacaksınız. Eğer arama yaptıktan sonra çok fazla seçeneğiniz var ise işiniz daha kolay. Çünkü aşağıdaki maddelerde mutlaka size uygun bir sonuç yer alır.

 • Arama yaptığınızda petek temizliği ile ilgili arama sonuçlarının altında firma yazsının hemen altında reklam yazısı yazar farklı bir renkte. Bu reklamların hepsi ücret verilerek ön sıralara gelmiş sitelerdir. İçerisinde yetkili firmalar yok değil tabi ki de var ama bunlardan seçim yapılırken dikkat etmelisiniz. Peki size önerimiz ne olacak; bizim sizlere önerimiz doğal olarak ilk sayfaya gelmiş siteler olacaktır. Çünkü bu firmalar müşteri kalitesi ve site kalitesi ile tabiri caizse petek temizliği konusunda yıllanmış firmalardır. Gönül rahatlığı ile bu firmaları seçebilirsiniz.
 • Seçim yaptığınız sitenin adı. Eğer sitenin son uzantısı .tr ile bitiyorsa bu bir resmi kurulmuş bir firmadır. Bu tarz domainleri alabilmek için evrak gerekeceği için herkesin ulaşması zor uzantılardır. Gönül rahatlığı ile firmanızı seçebilirsiniz. Bu şekilde petek temizliği dolandırıcılığından uzaklaşmış olursunuz.

Petek Temizliği Telefon

devrimer34 Yorum yapılmamış

Petek Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Petek Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Petek temizliği başlamadan evvel, kombi veyahut kazan 50 °C çalıştırılır ve kombi peteklerinin giriş ve çıkış sıcaklıkları ölçülerek kaydedilir. Ardından kombi tesisatı içinde tespit edilen su tahliye edilir. Petek temizleme cihazı  tesisata bağlandıktan sonra petek temizleme kimyasalı sisteme eklenir. Kombi 50°C çalıştırılır ve sistem içerisine enjekte edilen sıvının sistemde dolaşımı sağlanır. Etkili ve doğru petek hijyenikliği için ilgi edilmesi lüzumlenen maddeler şunlardır:

Temizleme makinesi, herhangi bir petekten ya da  kombi tesisatına bağlanır. Banyoda havlupan kullanılıyor ise burası bu iş için en doğru mekandır. Kombi kapatılır, tahliyeden su boşaltılır ve bundan sonra temizleme cihazının haznesine sadece su eklenerek petek vanalarının tamamı açık konuma getirilir ve 5 dakika süresince çalışır sistemdeki kaba kir içerler, su boşaltılır.
Bir ileri evrede, makineye petek hijyenikliği için özel tasarlanan kimyevi konur, makine yeniden çalıştırılır ve kimyevi bütün peteklere yaygınlaşır. İlacın tesisata yayılmasının sonrasında bütün kombi peteklerin vanaları kapatılır ve sadece bir tek kombi peteğin vanası açılır. Böylece gücün tamamı bir peteğe verilir ve kuvvetli bir dolaşım oluşturulur. Ardından temizlenen kombi peteğin vanası kapatılır ve öteki açılır. Bu prosedür, her peteğe sırayla yapılır.

Temizleme Cihazları

Petek Temizleme Cihazımız

Her bir petekte bu prosedür gerçekleştirdikten sonra bütün petek vanaları açılır ve pis su makineden boşaltılır. Ardından farklı bir kimyevi ek edilerek durulama prosedürü başlar.
Bu prosedür müddetince petek vanalarının açık olması gerekliliğini unutmamalısınız. Bu noktada, bundan sonra peteklerin içindeki kir, müessese ve kireç çözülmüştür. Bu pisliğin aut atılması için tesisata bağlı hortumlardan biri çıkarılır ve  petek temizleme cihazına su doldurulur ve temiz su gelene kadar petek temizleme cihazı  çalıştırılır. Peteklerden temiz suyu gelenekadar beklenir, petek temizleme cihazı sistemden sökülür ve kombi filitreleri temizlenir. Farklı bir savunucu sistem döneme girer. Kontroller yapılır, peteklerin havaları içerler ve vanaların ayarları doğru yapılarak temiz kombi petekleri kullanıma hazır duruma gelir.

Perdoyik Petek Temizliği

Petek temizliği düzenli şekilde petek hijyenikliği uygulanan yerlerde, kombi ve kalorifer sistemlerinde petek hijyenikliği prosedürü ortalama 2 saat kadar sürer. Daha evvel hiç petek hijyenikliği yapılmayan yerlerde ise bu işin tamamlanma müddeti 3,5 – 4 saati bulabilir. İyisi mi siz, kış aylarında işkence çekmemek için petek temizliğini havalar soğumadan yaptırın veyahut evinizin ısınmadığını, kombi peteklerinizin kimi kısımlarının yani rarım ısındığını bunun da yetmediğini hissettiğinizde derhal konunun profesyonel ekipler ile petek temizliği iletişime geçin.

devrimer34 Yorum yapılmamış

Petek Temizleme Fiyatları

Petek Temizliği Fiyatları Sizleri Aldatmasın Dikkatli Olun!

Petek  temizliği fiyatları sizleri aldatmasın. Piyasada sıkça rastlayacağınız 10 TL petek temizliği , 20 TL petek temizliği ya da 30 TL petek temizliği fiyatları sizlerin temizlik sonrası süprize neden olabilir. Çünkü sizlerin hayal ettiği gibi servis elemanlarının evinize gelip peteklerinizin hepsini 10 TL petek temizliği, 20 TL petek temizliği ya da 30 TL petek temizliği yapmayacaklardır. Neden mi? Çünkü sizlere verdikleri fiyatlar bütün kombi peteklerinin hepsini değil adet sayısı için geçerlidir ya da peteklerinin ölçüleri ile. Nasıl mı? Örnek verecek olursak evinizde 4 adet petek temizliği yapıldığında 30 TL’lik çağırdınız petek temizleme servisi sizlerden 120 TL petek temizleme ücreti tahsil edeceklerdir. Bununlada kalmayıp sizlerden ekstra olarak servis ücreti almak için çalışacaklardır. Mutlaka petek temizliği için çağırdınız servise evimizde 4 adet petek var toplam bize maliyeti nedir? sorunu sorunuz. Çoğu servis net olmayacakları için sizlere fiyat vermyeceklerdir. Aslında bu farklı bir dolandırıcılık yöntemidir. Bu konuda hassas davranmanız gerekmektedir.

İkinci bir kısım ise gelen servis ekibinin kombi servisi ya da petek temizleme servisi olmama olasılığı yüksek. Servis ekibi çağırmadan önce mutlak web sayfasını kontrol ediniz. Yerleşik bir adresinin olması, sabit bir telefonunun olmasına dikkat ediniz. Unutmayınız Google’dan bir arama yaptığınızda reklam olmayan sayfaları tercih ediniz. Bu tarz dolandırıcıların uğrak noktası haline gelmiş Google reklamları sayesinde bir çok kullanıcı bundan zarar görmektedir. Çünkü firma kalitesine göre Google sıralaması değişiyor. Bu nedenle internet yoluyla servis çağırmadan önce iki kez düşünmenizi öneririz. Petek temizliği fiyatları sizleri farklı sitelere yönlendirmesin. Petek temizliği fiyatları ortalama 120 TL ile 170 TL arasında firmasına göre değişiklik göstermektedir.

Peki bu kadar kötü mü düşünmemeiz gerekiyor?

Aslında hayır tabikide. Bizler kullanıcılarımıza en iyi hizmeti sadece servisimizle değil onları bilinçlendirerek vermekteyiz. Sitemiz içinde servis çağırmadan da problemlerinizi evinizdeki gereçlerle nasıl yapacaklarınızı anlatmaktayız.

Read more

devrimer34 Yorum yapılmamış

Kombi Peteğinden Ses Gelmesi

Kombi Peteğinden Ses Gelmesi

Kombi peteğinden ses gelmesi evlerimizde hiç duymasak da her daim kalorifer peteklerinden ses gelmesi gibi bir meseleyle karşılaşabiliyoruz. Bu tür meseleler bazı durumlarda çok büyük olabilmekte ve tabii olarak bizi çok mutsuz edebilmektedir. Ara ara ufak arızalar da çıkabilmekte derhal çözebilmekteyiz. Aslında mesele büyük veyahut ufak de olsa konforumuzun maksimum olması lüzumlenen hanelerimizde meselenin ebatı ehemmiyet taşımamaktadır. Zira birçok tekleme bizleri huzursuz edebilmektedir. Bu huzursuz eden meselelerden biri olan kalorifer peteklerinden ses geliyor olmasının sebepleri şöyle olabilmektedir:

 • Kombi peteklerin düzgün olmaması,
 • Kalorifer peteklerindeki vanaların içlerinde tespit edilen ısıyı ayarlamaya yarayan iğnenin fonksiyonunu kaybetmesi,

  Kombi Peteğinden Ses Gelmesi

 • Peteklerin içlerinin kirlenmesi, kireçlenmesi ya da tortu ile meydana gelen sistem içindeki parçaların bozulması,

Kalorifer peteklerinden ses gelmesi, bazı durumlarda peteklerin bünyesinde sarfedilen malzemenin kalitesine bağlıdır. Çalıştırılan kombiler, peteklerden ısınmaya başladığı vakit çok yüksek bir ses çıkartır. Bu ses gelen sıcaklığın tesiriyle genleşen kombi peteklerden gelmektedir. Kombi petekler genleşerek ısınır ve ayarlanan ısı düzeyine gelene kadar genişlemeye bundan dolayı ses çıkarmaya devam eder. Bu ses kalorifer peteklerinin tamamiyle ısınmasıyla nihai bulur. Bazı şahıslar buna katlanmakta zorlanmazken kimileri yüksek miktarda rahatsız olarak kombi peteklerini değiştirme yoluna giderler. Diğer sebep ise, ısı ayarlayıcı iğnelerin bozulmasından kaynaklanabilir. Kendiliğinden ayar yapan bu iğneli vanalar termostatik vanalardır. Kalorifer ısıyı verilen sırada gelen su ile ısı ayarını yapan iğneli vana, bazı durumlarda suyun gücü nedeniyle bozularak, petek genleşmesinden daha düşük da olsa ona benzer bir ses çıkarır. Bu fonksiyonunu kaybetmiş vanadaki iğne arızasını vana değişimi ile gidermek olasıdır.

Kalorifer peteklerinden ses gelmesinin başka bir sebebi ise zamanla oluşması tabii olan petekler içersinde kireç ve pasın birikmesiyle oluşmaktadır. Burada yapılması lüzumlenen petek içlerinin temizlenmesidir. Kirecin ve pasın vaziyetine göre tazyikli su veyahut kimyevi bileşenlerle bu meselenin halledilmesi olasıdır. Yukarıda kabul edilen bütün çözüm yollarının deneyim sahibi kişilerce yapılmasını belirtirsek yanlış bişi söylemiş olmayız. Eğer kombi peteğinden ses gelmesi sizleri rahatsız ediyor ise bizler ile irtibata geçebilirsiniz.

devrimer34 Yorum yapılmamış

Petek Temizleme İlaçları Zararlı Mı? Evetse Mutlaka Okumalısınız

Petek Temizleme İlaçları Zararlı Mı? Evetse Mutlaka Okumalısınız

Petek Temizleme İlaçları Zararlı Mı? Evetse Mutlaka Okumalısınız gibi bir sual beklentisi içindeyseniz bunun yanıtı mutlaka hayır olacaktır.
Çünkü kombi petek temizleme işlemlerinde petek temizleme kimyasallarından farklı kullanılacak herhangi bir temizlik malzemesi mevcut değildir. Kullanılan kalifiye ve Avrupa standartlarında üretilmiş olan kombi petek temizleme suları petek temizleme ilacı zararlı mı Düşüncesini tamamiyle ortadan kaldıracaktır. Fakat yan endüstri ve Çin malı üretimi olan kombi petek temizleme suları peteklere zarar verilen gibi temizlik işlemlerini de tam manasıyla gerçekleştiremezler. Kombi petek temizleme ilaçları peteklerin içlerinde oluşmuş olan kir, pas ve pislikleri tutundukları yerlerden parçalayarak söken bir yapıdadır. Kombi peteklerin içindeki pislikler ve paslar peteklerin alt bölümlerine yapışır ve burada büyük mukavemet gösterirler bu pislikler ve kireçler kombi petek temizleme suları olmadan ortadan kaldırılmaz ve kalifiye bir temizlik prosedürü gerçekleştirilmezler.

Petek Bakımı

Peryodik Bakım Sizi Sıcak Tutacaktır

Kaliteli Petek Temizleme İlaçlarının Peteklere Hiçbir zaman Zararı Yoktur tam aksine yararı vardır. Kombi petek temizleme ilacı zararlı mı düşüncesini başınızdan atmak istiyorsanız yapmanız gereken bizleri aramaktır. Çünkü profesyonel hizmet niteliğini benimsemiş olan bizler tamamiyle kalifiye petek temizleme kimyasalları kullanmaktayız. Kullandığımız petek temizleme kimyevi ilaçlar değil, peteklere zarar vermeyi peteklerde üstün savunma sağlayacaktır.  Peteklerin içersinde meydana gelen pislik

 

ve paslar oluşumlarının zamanlarını geciktirecek ve paslanmayı geciktirecektir. Petek temizleme ilacı zararlı mı? Diye hala kafanızda bir sual işareti varsa şayet bizleri arıyarak kullandığımız petek temizleme kimyasallarının markasını isteyerek ve bu marka ile ilgili internetten malumat toplayabilirsiniz.

Unutmayınız ki

Uzun kullanım neticesi kirlenen tesisatların, temizlik işlemlerinden sonra tam anlamıyla temizlendiği söylenemez. Bu nedenle petek temizleme işlemlerinin sonrasında, tesisat içerisine derhal savunucu maddelerin dökülmesi gereklidir. Evinizde petek hijyenikliği inşa etmek için gayret gösteren ekipler, tahminen 2 saat müddet içinde, sadece tesisat içinde kaba temizlik yapabilmektedir.
Ancak bu işin ince hijyenikliği de mevcuttur. Burada savunucu sıvının ehemmiyeti daha fazla anlaşılmaktadır. Koruyucu ilaç kombi peteklerinin bulunduğu tesisat içerisine döküldükten sonra, akmayarak, tesisatın içersinde kalmakta ve burayı korumaktadır. Özellikle kombilerde eşanjör diye tanımladığımız mekanizma, en fazla kireçlenen yerlerden birisidir.