Pendik Petek Temizliği

Pendik petek temizliği ev ve ofislerdeki ısıtma sistemlerinin en önemli parçası olan kombiler ürettikleri ısıyı peteklere ulaştırarak ortamın ısınmasını sağlamaktadır. Ancak zaman zaman peteklerde meydana gelen tıkanıklıklar, kombinin verimli çalışamamasına ve birtakım ısınma sorunlarının yaşanmasına sebep olabilmektedir.

Acil Servis Talebiniz İçin Bizlere Ulaşabilirsiniz.

+90 544 230 8889

 Verimli Isıtma İçin Petek Temizleme İşleminin Önemi

Isıtma konusunda enerji tasarrufu yapabilmek amacıyla ilk olarak yapılması gerekenlerden birisi peteklerin bakımına ve temizliğine düzenli olarak dikkat etmektir. Özellikle kış ayları içerisinde yoğun bir şekilde kullanılan kalorifer ve kombilerin verimli bir şekilde bütün ortamın sıcaklığını artırabilmesi için gereken bakımlarının ve kontrollerinin aksatılmadan rutin olarak yapılması gerekmektedir. Petek temizliğinde dikkat edilmesi gerekenleri okuyabilirsiniz.

Petek temizliği hizmeti sunan şirketlerden yardım alınarak özellikle kış aylarında ciddi yakıt tasarrufları yapmak mümkün hale gelmektedir. Petek temizliği, belirli kalite ve sağlık standartlarına uygun olarak üretilen birtakım kimyasal temizlik malzemeleri kullanılarak uzmanlar tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir. Müşterinin doğal gaz faturası normalden daha yüksek gelmeye başlamışsa en kısa zamanda bu işi profesyonel anlamda yapan bir tesisat firması ile iletişim kurulduktan sonra alınan petek temizlik hizmetiyle bu problemin önüne geçebilmek mümkündür.

Petek temizliği görseliPendik petek temizliği hizmeti, alanında uzman çalışma ekibiyle kurumsal anlamda yapılmaktadır. Petek temizliği konusunda uzun süreli çözüm vaat ederek petek temizleme hizmetini son teknoloji ürünü petek temizleme cihazları kullanarak titizlikle gerçekleştirmektedir. Kombinin peteklere ulaştırdığı ısıyı tam etkili bir şekilde bütün odaya yayılabilmesi için peteklerin belirli aralıklarla pislikten arındırılması gerekmektedir. Pislik birikiminin yarattığı tıkanıklık sonucunda kombiden tam anlamıyla randıman alabilmek olanaksız hale gelmektedir.

Farkında olmadan bu durumu yaşayan kullanıcılar, ısınma konusunda çareyi kombinin derecesini yükseltmekte bulmaktadır. Bu da ay sonunda kullanıcılara kabarık bir fatura şeklinde geri dönmektedir. Bütün bu problemleri ortadan kaldıran Pendik petek temizliği hizmeti ile müşterilere hem ekonomik hem de etkili bir ısıtma sisteminin kapıları açılmaktadır.

Son teknoloji ürünü titreşimli petek temizleme makineleri kullanılarak yapılan temizlik sonrasında, müşterinin isteğine bağlı olarak, petekteki pası gidermek suretiyle uzun süreli koruma sağlayan kimyasal birleşim uygulaması gerçekleştirilmektedir. Uzmanlar tarafından petek temizleme uygulamasının en azından her kış öncesi yapılması tavsiye edilmektedir.

 

 Petek Temizliğinin Maddi Açıdan Yararları Nelerdir?

Uzun süreli kullanımda peteklerin iç kısımlarında çürüme ve paslanmalar meydana gelmektedir. Bu yüzden petekler zaman içerisinde kirlenip tıkanarak kullanılmaz hale gelebilmektedir. Petekler tıkandıktan sonra sıcak su akışı tam olarak gerçekleşemez ve petekler ısıtma işlevlerini tam olarak yerine getiremez. Tam verimli olarak çalışmayan petekler ile ortamı ısıtmak için daha çok yakıt harcamak gerekir. Bu da müşteriye yüksek yakıt faturası olarak yansır. Bu durumu önlemek için faaliyet veren Pendik petek temizliği hizmetinden yararlanan müşteriler, temizlik sonrasında ekonomik anlamda ciddi tasarruflar edebilmektedir.

 

 Pendik Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Pendik petek temizliği en kısa sürede en kaliteli hizmetin garantisini vermektedir. Kombiler tıkandıkları zaman çok ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Evlerin ısınmasını engelleyen en büyük etken olan kombi ve petek tıkanıklığı, zaman içerisinde giderek artan yakıt masraflarına sebep olmaktadır. Tıkanan petekler ısıyı muhafaza edemez ve odanın her alanına taşıyamaz. Bu sebeple peteklerin temizliği evin başarılı bir şekilde ısıtılması için çok önemlidir.

Petek bakımı ve temizliği basit bir işlem olmadığı için mutlaka bir profesyonel yardım gerektirmektedir. Pendik petek temizliği hizmeti kapsamında tıkanan kombi ve peteklerin temizlikleri itina ile en kısa sürede yapılmaktadır. Servis elemanları ilk müdahalede, bir makine yardımıyla kombi peteklerinde bulunan kirli suyu temizlemektedir. Ardından daha detaylı temizlik aşamalarında yapılacaklar müşteriye anlatılarak müşterinin onayı alınır. Bu aşamada yapılacak detaylı temizlik biraz zaman almaktadır. Özel hazırlanmış gerekli kalite standartlarında üretilen kimyasal madde peteklerin içine enjekte edilir ve yaklaşık olarak 2 saat boyunca beklenir.

Bekleme suresinin ardından peteklere sıcak su akışı gerçekleştirilir. Bir yandan temiz sıcak su ile dolaşım sağlanırken diğer yandan peteklerdeki kirli su ve kimyasal bileşim uzmanların kullandığı makine tarafından geri çekilir. Bu yolla Pendik petek temizliği hizmetiyle, peteklerin içerisinde birikerek balçık oluşturan pas ve kir tamamen temizlenip, bu sayede ev ve ofisler daha kolay ısıtılır hale getirilerek yaşanan ısınma problemleri giderilmektedir.

 

 Petek Temizleme İşlemi Pahalı Mıdır?

Hizmet kapsamında petek temizliği, uzman ekipler tarafından kullanılan petek temizliği için özel olarak üretilmiş makineler sayesinde kısa sürede ve kaliteli bir şekilde yapılmaktadır. Oldukça hesaplı bir şekilde yaptırılabilecek petek temizliği müşteriye çok daha büyük miktarlarda yakıt tasarrufu olarak geri dönecektir.

Aynı zamanda ısıtma problemleri yaratan petek tıkanıklığı, uzun süre dikkate alınmazsa kombiye hasar vererek kombi değişimi gerektirebilmektedir. Bu masrafların yanında oldukça ucuz olarak kabul edilebilecek petek temizliği hizmetinden yararlanılarak ileride yaşanabilecek büyük problemlerin önüne geçebilmek mümkündür.

Yaklaşık 2 saat süren ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti garantisinin verildiği Pendik petek temizliği hizmeti sonrasında müşterilere daha az yakıt sarfiyatı ile daha verimli bir ısınma imkanı sunulmaktadır