devrimer34 Yorum yapılmamış

Petek Temizleme Suları

Petek temizleme suları, doğalgaz peteklerinde zaman içerisinde meydana gelen pas, kireç ve kirlerden meydana gelen tortu birikintilerini periyodik olarak temizlemek gerekir. Bunun için rahatlıkla ulaşabileceğiniz petek temizleme servisleri oldukça yaygındır. Peki servis çağırmadan bu işlemi evimizde rahatlıkla nasıl yaparız? Bu sorunun cevabını sizler için özenle araştırdık. Evde kendi imkanlarımızla petek temizliği yapmanın ilk yolu uygun bir temizleme suyu olacaktır. Aşağıda sizler için petek temizleme sularının özelliklerini ve nasıl kullanılması gerekir gibi açıklayıcı anlatmaya çalışacağız.

Petek temizleme suları

Petek temizleme suları

Unutmayınız bu sular tesisatınıza ya da kombinize herhangi bir zarar vermez. Güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

RADMIX petek temizleme suyu

Ramix petek temizleme suyu kombi ve peteklerinizi koruyan ce konsantre bir temizleme suyudur. Peteklerinizin içerisinde zamanla oluşacak kireçlenmeler, kirlilikler ve paslanma gibi kalıntılardan temizleyerek daha verimli ısı almanızı sağlamaktadır. Bu ürün doğaya bırakıldığında biyolojik olarak çözüldüğü için çevre dostu diyebiliriz. Kesinlikle yüksek asit alkol içermediği için kombi tesisatınıza zarar vermeyecektir.

Bu ürünü araçlarınızda bulunan radyatörlerinizde, evinizde bulunan kombi tesisatlarınızda, (alüminyum, demir ya da plastik borularınızda) gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Temizlik zamanını düzenli bir şekilde yaparsanız verimini hissedebilir bir şekilde fark edeceksinizdir. Tesisatınızda oluşacak ısı kaybını önleyecek ve yakıttan tasarruf sağalacaksınız ve servis ve bakım ücretlerini minimuma indirmiş olacaksınız.

Petek Temizleme Suyu Kullanımı:

1 ölçü Radmix petek temizleme suyunu kombinizi tesisattınızdan  ayıran tesisatın giriş kısmına makinanın çıkış kısmına, tesisat tahliye borusunu da makinanın giriş bölümüne bağlacaksınız. Peteklerinizin temizliğine başlamadan önce mutlaka petek tesisatınızdaki tüm peteklerin ısı ayar vanalarını kapatın, kombinize en yakın petekten başlayarak sırasıyla temizleyiniz. Daha sonra temizlik işleminiz bittikten sonra peteklerin ısı ayarının olduğu yerdeki vanalarını açarak makinanın giriş ve çıkış kısımlarını bağlayın. Peteklerinizde oluşan istenmeyen kirli suya göre her bir petek ortalama 10-25 dakika gibi sürede temizlenmektedir.

 

COIL CLEANER petek temizleme suyu

Bu ürünü ister peteklerinizde oluşan yağlanmalarda kirlenmelerde kullanabilirsiniz isterseniz de bobinlerinizde zamanla oluşan pisliği temizlemek için kullanabilirsiniz. Kullandığınız anda hızlı bir şekilde bu pis, yağ ve gresi temizleyecektir. Ayrıca yüzeyin alüminyum olması size problem çıkartmayacaktır. Peteklerinizin temizliği için kullanacağınız bu ürün asit ya da solvent içermez tamemen su bazlı bir üründür. Temizleme esnasında size fırça gibi ekstra bir uygulama gerektirmez.

Petek Temizleme SuyuKullanımı :

Ortalama 7 ölçü suyla karıştırılarak kullanılması tavsiye edilir. Petek temizleme ilacını kirli olan yüzeye püskürtün ve bir süre bekledikten sonra suyla yıkayınız. Uyguladığınız alanlarda gözle görünür bir parlamayı fark edeceksinizdir.

Sorularınız için

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir