devrimer34 Yorum yapılmamış

Petek Temizliği Fiyatları Sizleri Aldatmasın Dikkatli Olun!

Petek  temizliği fiyatları sizleri aldatmasın. Piyasada sıkça rastlayacağınız 10 TL petek temizliği , 20 TL petek temizliği ya da 30 TL petek temizliği fiyatları sizlerin temizlik sonrası süprize neden olabilir. Çünkü sizlerin hayal ettiği gibi servis elemanlarının evinize gelip peteklerinizin hepsini 10 TL petek temizliği, 20 TL petek temizliği ya da 30 TL petek temizliği yapmayacaklardır. Neden mi? Çünkü sizlere verdikleri fiyatlar bütün kombi peteklerinin hepsini değil adet sayısı için geçerlidir ya da peteklerinin ölçüleri ile. Nasıl mı? Örnek verecek olursak evinizde 4 adet petek temizliği yapıldığında 30 TL’lik çağırdınız petek temizleme servisi sizlerden 120 TL petek temizleme ücreti tahsil edeceklerdir. Bununlada kalmayıp sizlerden ekstra olarak servis ücreti almak için çalışacaklardır. Mutlaka petek temizliği için çağırdınız servise evimizde 4 adet petek var toplam bize maliyeti nedir? sorunu sorunuz. Çoğu servis net olmayacakları için sizlere fiyat vermyeceklerdir. Aslında bu farklı bir dolandırıcılık yöntemidir. Bu konuda hassas davranmanız gerekmektedir.

İkinci bir kısım ise gelen servis ekibinin kombi servisi ya da petek temizleme servisi olmama olasılığı yüksek. Servis ekibi çağırmadan önce mutlak web sayfasını kontrol ediniz. Yerleşik bir adresinin olması, sabit bir telefonunun olmasına dikkat ediniz. Unutmayınız Google’dan bir arama yaptığınızda reklam olmayan sayfaları tercih ediniz. Bu tarz dolandırıcıların uğrak noktası haline gelmiş Google reklamları sayesinde bir çok kullanıcı bundan zarar görmektedir. Çünkü firma kalitesine göre Google sıralaması değişiyor. Bu nedenle internet yoluyla servis çağırmadan önce iki kez düşünmenizi öneririz. Petek temizliği fiyatları sizleri farklı sitelere yönlendirmesin. Petek temizliği fiyatları ortalama 120 TL ile 170 TL arasında firmasına göre değişiklik göstermektedir.

Peki bu kadar kötü mü düşünmemeiz gerekiyor?

Aslında hayır tabikide. Bizler kullanıcılarımıza en iyi hizmeti sadece servisimizle değil onları bilinçlendirerek vermekteyiz. Sitemiz içinde servis çağırmadan da problemlerinizi evinizdeki gereçlerle nasıl yapacaklarınızı anlatmaktayız.

Evde Nasıl Petek Temizliği Yapılır

Ebde nasıl petek temizliğı yapılır; petek hijyenikliği için iyi bir kimyevi seçmeniz gerekiyor.  Marketlerde satılan her ürünü Petek temizliğinde kullanmayınız. Bunlar peteklerinize ciddi zararlar verebilir. İyi bir inceleme neticesi 1 lt hazır bidon Tabii gaz Petek Temizleme Kimyasalı elde ediniz. Daha sonra peteklerinizin su tahliye vanasından kombi peteklerin içersinde ki pis suyu boşaltın. Bu prosedürü peteklere su destek ederek iki kere henüz yapın. Bu prosedür ile pis suyu aut saldık.

Asıl temizleme bu safhadan sonra. Petek de tespit edilen suyu iyice boşalttıktan sonra kombinin altında tespit edilen petek dönüş hattında ki filtreyi sökün. Filtrenin kapağından içeri almış olduğumuz temizleme suyu ilave edin, filtreyi takmadan kapağını iyice sıktığınızdan emin olun. Tahliye vanasını kapatmayı unutmamalısınız.

Kombiye 1,5 bar civarında su destek edin, Kombinizi 60 derecede 45 dakika çalıştırın. Sıcak su hem kimyasalın tepkimesini sağlayacak hem de kombi peteklerde tespit edilen pas ve kirecin ya da diğer tıkanıkların basit çözülmesini sağlayacaktır. Bu ortalama 1 saat  vakitte kombinin barını daimi muayene edin. Peteklere eklediğiniz temizleme kimyasalın ve yüksek ısının tesiri ile basınç artacaktır. 2,5 bara kadar normaldir basınç, 2,5 barı geçiyor ise tahliye vanasından oldukça az su alın.  45 dakikalık prosedür bittikten sonra suyu tahliye edin. Bu aşamadan sonra kesinlikle devam etmelisiniz.  Çünkü Kimyasalın çözdüğü pas, ortu ve diğer kirlilik petekleriniz de çıkarılmak için sizi bekliyor.

Petek Temizliğindeki Adımlar

Evde petek temizleme

Petek temizleme

Eğer kombi  petekleri temizlemeden bırakırsanız bu pas, tortu ve diğer pislikler hem devir daim pompasını zorlayacak, hem de çok sık aralıklar ile filtrenizin görevini yerine getirememesine  neden olacak. Pas, kireç ve diğer tortular çözülmüş kombi petekleri sökerek banyoya almamız gereklidir. Bu prosedür için tahliye borusunu açık tutun ve bütün kombi peteklerin hava alma vanalarını açın, tahliye borusundan su gelmeyinceye kadar beklemelisiniz, sabırlı olun yoksa petekte kalan su mekanınızı mahvedebilir.  Salonun kombi peteğini yerinden sökmek demek, salonun ortasında aracınızın motor yağını değiştirmekle aynı şey gibi düşünebilirsiniz. Peteği söktüğünüz de içinden akacak kara ihtiyar su için hazırlıklı olun, halılarınızı salt fakat kesinlikle toplayın, yanınızda petekte kalan nihai suyu alabilmek için bir kap ve akan kara suyu silmek için bol miktarda külüstür bez bulundurun.  Kombi peteğimizi söktükten sonra banyonuza alabilirsiniz. Salon gibi büyük kombi petekleri taşımak için bir yardımcı gerekecektir.

Banyoya aldığınız kombi peteğin üst somunundan hırdavatçıdan alacağınız makul bir bağlantı somunu ile banyonuzun ahize hortumuna bağlayınız.  Bu bağlantı somunun da işleme başlamadan evvel tedarik etmelisiniz.  Temiz su hortumunu peteğe bağladıktan sonra tazyikli su ile temiz su akana kadar peteğinizi yıkayın. Bu prosedürü bütün peteklere uygulayın. Temizlenen petekleri yerlerine montajını yapın. Söküp takma prosedürü esnasında duvara montajlı peteği astığımız aparatın oynamamasına öneme edin. Genelde duvarlar alçı olmasından dübeller ivedi bırakma yapabiliyor. Peteklerin temizliğini  yaptıktan sonra filtreyi takın. Tahliye musluğunu kapatın. Peteklere 2,5 bar civarında su verin ve tahliye musluğunu açın. Bu prosedürü istediğiniz gibi 2 kere yapa bilirsiniz. Musluğu kapatıp kombinizi kullanıma hazırlamak için 1,5 bar su medya kombinizi çalıştırın. Tüm petekleri su kaçağı için muayene edin. Bu prosedürü bir kaç saat denetimli yapın. Peteklerin ayrı ayrı havasını alın.

Dikat!

Bu prosedürü uygulamadan sonra ikinci gün akşamına kadar denetimli yapın. İşleminiz bitmiştir. Şimdi petekler kullanıma hazır. Bu program için tam bir gün vakit ayırınız ve kesinlikle bir şahıstan program prosedürü için yardım isteyiniz. Kombinin barını 2 güne kadar muayene ediniz. Bu prosedürü şayet bulunduğunuz yerde profesyonel petek temizleme prosedürü yapan bir firma yok ise seçenek ediniz.
Eğer petek temizliği fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız bizler ile irtibat kurabilirsiniz. İrtibat için…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir