Petek Temizleği

Petek Temizliği Servisi Yaptırın Periyodik Kazançlı Çıkın! Petek temizliği doğalgaz kullanıcıların başlıca periyodik yapması gereken çalışmalardan bir tanesidir. Bu periyodik temizliğin herhangi zamanı yoktur. İsterseniz kış aylarında isterseniz ise yaz aylarında yaptırabilirsiniz. Sadece düzenli yaptırmanız sizlere fayda sağlayacaktır. Yazın neredeyse hiç kullanılmayan kombinizin içerisinde yer alan su peteklerinize kadar devam eden sıcak su borularınızın içerisinde su kullanılmadığı için sudaki pis ve kireç katılaşmaya doğru gider. Yoğun olarak çalıştığı kış dönemlerinde ise bu biriken pis ve kirli su, kombiniz içerisinde dolaşması gereken sıcak suyun tam performansı dolaşmasına engel olmaktadır. Kombinizin performanslı çalışmasına karşılık memnuniyetsizlik yaşarsınız. Ortalama aylık olarak kış aylarında ödediğiniz 200 tl doğal faturanız 400 hatta 600 TL olarak ödemeye başlarsınız. Sebep ise ısınmayan ortamınızda daha fazla ısı almaya çalıştığınız için kombinizin güç ayarını yükseltmiş olursunuz. Bu evde ufak çocukları olan ailelerde sıkça rastladığımız bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak şikayetleri müşterilerimizin şu söylemde olmaktaıdır.

  • Kombi faturası olarak 450 TL ödüyoruz ama evimiz bu gibi.
  • Kombimiz arızalı ısıtmıyor
  • Peteklerimizin yarısı ısınıyor yarısı ısınmıyor
  • Kombimiz sanırım eskidi eskisi gibi ısıtmıyor
  • Petekler için ayrı bir ayar mı var?
  • Peteklerin temizliğini geçen sene yaptırdım ama halen ısıtmıyor.
  • Peteklerimize ısı ters olarak akar mı?
  • Peteklerimizin daha iyi ısıtması için ne yapabilirim
Periyodik Petek Temizleme

Petek Temizleme

Gibi söylemlerde sıkça şikayetler almaktayız. Müşterilerimizin %85 kombisinden kaynaklı bir arıza olduğunu bizlere iletmektedir. Sadece daha önce kombi petek temizliği yaptırmış müşterilerimiz ya da bir yakınından bu probleminin giderilmesi için petek temizliği yaptırmasının gerektiğini öğrenen müşterilerimiz aramaktadır bizleri. Bu oranda yüzlük bir dilimde %15’lerde maalesef kalmaktadır.

Petek temizliği sizlerin daha az fatura ödemenize neden olmaz. Sadece düşük performansta çalışan kombinizin bile peteklerine ulaşan sıcak su aynı performansta peteklerinizin içerisinde dolaşır. Bu sayede kombinizin tam performansında çalıştırmış olursunuz. Unutmayınız ki düzenli çalışan ve çalıştığı süre boyunca tabiri caizse kendini yormayan kombi hem verimli çalışır hem de size daha ekonomik olarak fazla kazancın cebinizden çıkmasını önler. Petek temizliği bu nedenlerden dolayı önemlidir periyodik temizliği.