devrimer34 Yorum yapılmamış

Petek Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Petek temizliği başlamadan evvel, kombi veyahut kazan 50 °C çalıştırılır ve kombi peteklerinin giriş ve çıkış sıcaklıkları ölçülerek kaydedilir. Ardından kombi tesisatı içinde tespit edilen su tahliye edilir. Petek temizleme cihazı  tesisata bağlandıktan sonra petek temizleme kimyasalı sisteme eklenir. Kombi 50°C çalıştırılır ve sistem içerisine enjekte edilen sıvının sistemde dolaşımı sağlanır. Etkili ve doğru petek hijyenikliği için ilgi edilmesi lüzumlenen maddeler şunlardır:

Temizleme makinesi, herhangi bir petekten ya da  kombi tesisatına bağlanır. Banyoda havlupan kullanılıyor ise burası bu iş için en doğru mekandır. Kombi kapatılır, tahliyeden su boşaltılır ve bundan sonra temizleme cihazının haznesine sadece su eklenerek petek vanalarının tamamı açık konuma getirilir ve 5 dakika süresince çalışır sistemdeki kaba kir içerler, su boşaltılır.
Bir ileri evrede, makineye petek hijyenikliği için özel tasarlanan kimyevi konur, makine yeniden çalıştırılır ve kimyevi bütün peteklere yaygınlaşır. İlacın tesisata yayılmasının sonrasında bütün kombi peteklerin vanaları kapatılır ve sadece bir tek kombi peteğin vanası açılır. Böylece gücün tamamı bir peteğe verilir ve kuvvetli bir dolaşım oluşturulur. Ardından temizlenen kombi peteğin vanası kapatılır ve öteki açılır. Bu prosedür, her peteğe sırayla yapılır.

Temizleme Cihazları

Petek Temizleme Cihazımız

Her bir petekte bu prosedür gerçekleştirdikten sonra bütün petek vanaları açılır ve pis su makineden boşaltılır. Ardından farklı bir kimyevi ek edilerek durulama prosedürü başlar.
Bu prosedür müddetince petek vanalarının açık olması gerekliliğini unutmamalısınız. Bu noktada, bundan sonra peteklerin içindeki kir, müessese ve kireç çözülmüştür. Bu pisliğin aut atılması için tesisata bağlı hortumlardan biri çıkarılır ve  petek temizleme cihazına su doldurulur ve temiz su gelene kadar petek temizleme cihazı  çalıştırılır. Peteklerden temiz suyu gelenekadar beklenir, petek temizleme cihazı sistemden sökülür ve kombi filitreleri temizlenir. Farklı bir savunucu sistem döneme girer. Kontroller yapılır, peteklerin havaları içerler ve vanaların ayarları doğru yapılarak temiz kombi petekleri kullanıma hazır duruma gelir.

Perdoyik Petek Temizliği

Petek temizliği düzenli şekilde petek hijyenikliği uygulanan yerlerde, kombi ve kalorifer sistemlerinde petek hijyenikliği prosedürü ortalama 2 saat kadar sürer. Daha evvel hiç petek hijyenikliği yapılmayan yerlerde ise bu işin tamamlanma müddeti 3,5 – 4 saati bulabilir. İyisi mi siz, kış aylarında işkence çekmemek için petek temizliğini havalar soğumadan yaptırın veyahut evinizin ısınmadığını, kombi peteklerinizin kimi kısımlarının yani rarım ısındığını bunun da yetmediğini hissettiğinizde derhal konunun profesyonel ekipler ile petek temizliği iletişime geçin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir